7cea92b7f723c116d1b4d1bcc1bbaf1c Arkadaşlar hepimizin içinde önemli yerlere sahiptirler.İyi ve kötü günlerimizi hep onlarla paylaşırız ve yanımızda olurlar.Problemlerimizle ilgilenirler ve bir numaralı destekçimizdirler. Peki bir arkadaş nasıl edinilir?Buradaki tavsiyeler size bu konuda yardımcı olacaktır.

Yeni bir insanla tanıştığınızda ortak nokta sağlamaya çalışın.Bunun için ‘Boş zamanlarında ne yaparsın? yada hafta sonlarında ne yapmaktan hoşlanırsın? sorularını kullanabilirsiniz.Eğer karşıdaki kişi ile ortaklık sağlamışsanız,bu ortaklıktaki aktiviteyi birlikte yapmaya çalışın.Bu aktivitelerde birlikte eğlenebilir ve aradaki buzları eritmeye başlayabilirsiniz.

Örneğin;eğer aynı tür filmlerden hoşlandığınızı keşfederseniz,birlikte bir gün film izleyebilirsiniz.Bir akşam yada öğle vakti birlikte bir yere gidebilir ve sohbet edebilirsiniz.Bunu yapmak için çok para harcamaya,pahalı mekanlara gitmeye gerek yok sadece zaman harcayın.

Asıl önemli konuya geldik.Yeni bir insan ile nasıl tanışabilirim?

Bu sizin düşünce ve hayat tarzınıza kalmış.Hobiniz var mı? Eğer varsa gerçekten bir adım öndesiniz,hobiniz ilgili bir klüp yada kursa katılabilirsiniz.İnternette bir çok hobi sitesi bulunmakta,onlara üye olabilirsiniz.Bu öneriler sayesinde insanlarla kolayca tanışabilir ve ortak nokta bulmada,avantaj kazanırsınız.

Bir insan ile konuşma başlattığınızda gülümseyin ve arkadaş canlısı olun.Göz temasını eksik etmeyin ve insanların hoşuna giden nazik sözler kullanmayı unutmayın.İnsanlar ne kadar güzel göründüklerini yada buna benzer iltifatları duymayı severler.Sıcak yaklaşın ve pozitif olun.Her zaman diğer insanların sorunlarını dinleyin ve konudan sapmadan yeterli cevaplar verin.

Yeni bir arkadaş edindiğinizde,eski arkadaşlarınızı unutmayın!Yeni arkadaşlarınız ile eskilerinizi tanıştırabilirsiniz.Belki başta hoş düşünmeseniz de ileride daha fazla eğlendiğinizi göreceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*